Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střípky z dovolené - léto 2009

25. 7. 2009

ObrazekUž dlouho jsem toužila navštívit Český ráj, a až letos přišlo odhodlání - jedeme! A aby naši psi nepřišli o kulturní zážitky a dobrodružství měli slíbeno za dobré chování, že pojedou všichni s náma  Musím se, ale přiznat, že jsem měla trochu strach cestovat se čtyřmi psy, když jsme neměli nic naplánované a zajištěné. Ale Český ráj je jak se ukázal rájem i pejskařů a všude nás přijali nadočekávání mile a vstřícně. Zabivakovali jsme se v kempu v Sedmihorkách a odtud jsme podnikli výlet na Hrubou skálu a Valdštějn, pak jsme se přesunuli na Trosky. Tady výlety probíhaly ještě celkem v poklidu, začínaly celkem vedra, ale turistické trasy vedly většinou lesem, což psům vyhovovalo.

Po přenocování v dalším kempu jsme měli naplánovanou prohlídku hradu Kost. Tak tedy dorazili jsme k hradu, teď jsem měla dilema, co se psy, načež nám v pokladně hradu bylo sděleno, že psi s námi můžou absolovovat komplet celé dva okruhy prohlídky hradu, super, geniální přístup, měla jsem obrovskou radost, zakoupili jsme vstupenky a do prohlídky nám zbývala cca hodina času.  

ObrazekNačeš přítel od ségry vymyslel, že zatím najdem hřbitov loveckých psů, který je zaznamenán v mapce okolí hradu Kosti. Vydali jsme se tedy okolo rybníka, šli jsme, šli, dál a dál a pořád nic, cestu jsme ztratili a nakonec jsme se ztratili skoro i my sami a co bylo nejhorší bylo po dešti, takže jorkšíři už nebyli jorkšíři (ale jak "sfině" z reklamy na kofolu), kolie už taky nebyla zlatá s bílou náprsenkou, jediný terénní pes, co si zachoval vzhled byl německý ovčák Irro. Já už jsem propadala zoufalství a vzteku, tak jsem zavelela vrátit se po vlastní stopě a to urychleně, neb čas do prohlídky se kvapem krátil. S vyplazenými jazyky jsme doběhli k hradu, jediné, co nás zachránilo byla mokrá tráva, která ze psů smyla to blato, tak ještě rychle pro ručník do auta a psy vypulírovat jinak nás asi fakt na tu prohlídku nepustí. Nakonec to s vypětím všech sil dobře dopadlo, všechno jsme zvládli a stihli, psům se nejvíc líbilo v mučírně (byl tam příjemný chládeček), prolezli jsme celý hrad a ani po nás nechtěli, abysme psům nasazovali pantofle, aby nepoškrábali parkety.

Obrazek

Z Kosti jsme vyráželi na lovecký zámeček Humprecht. A zase - čtyři psi na prohlídce - žádný problém!!! Dokonce nám slečna, co prohlídku vedla nahoře na ochozu kam jsem nechtěla psy vláčet všechny čtyři psy pohlídala. Opravdu takovou vstřícnost ke psům jsem ještě nezažila. 

A tímto naše návštěva Českého ráje končila, ale ne našeho výletování a dovolená přesouvali jsme se na Trutnovsko do Adršpachu.  Tady nás navečer stihl celkem silný liják, což ale po těch ubíjejících vedrech bylo velmi osvěžující hlavně pro psy. Ráno jsme vyrazili do pískovcových skal, nikde ani živáčka, krásná procházka, než došlo na ty brutální žebříky, o kterých mi nikdo neřekl...Brutální pro naše psy a pro moji psychiku, že si některý ze psů zlomí haxničku, ale zvládli jsme to bravurně, Irrošek se nám trochu plantal, Dakota šla jak baletka a jorkšíry jsem radši vzala do náruče, aby nepropadli příčkama...

Obrazek Ale ta příroda kolem dokola stála za to...! Úplně jak v jiném světě. A to už byl skoro konec našeho výletování, ještě po cestě domů jsme se na skok stavili v Kuksu...projít si zahrady.

Pak bylo mezipřistání v Pardubicích a nabrání trochu sil a tradá směr Lipník nad Bečvou. Psi byli rádi, že už spatří rodnou "hroudu Lipenskou" a my jsme si ještě dali den na to v sobotu výlet na Radhošť a Pustevny a v neděli na sv. Hostýn do Bystřice, ale to už bez psů - takže to už je jiná kapitola  

 

 

 

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Dovolená - léto 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář