Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světová výstava psů 2009 Bratislava

8. 10. 2009

ObrazekTak a je to tady! Světovka v Bratislavě! Uteklo to jako voda od únorového přihlášení, se kterým jsem měla trochu problémy, neb poslat peníze do SR je jak se ukázalo značný problém, ale nakonec se povedlo. I vstupní list nám přišel včas a bez jakýchkoli problémů.

Trochu jsem měla strach, kde zaparkujeme auto, protože všichni na netu bláznili s on - line parkovacími lístky a jestli jim přišly nebo nepřišly parkovací karty. To my nééé, my jsme jeli na výstavu jako správní partyzáni, což se nám vyplatilo, protože jsme krásně zaparkovaly u parku blízko vstupu na výstaviště a ještě k tomu (jestli to můžu prozradit) tak úplně grátis.

A vyrazily jsme na výstaviště, musím přiznat, že orgánizátoři byli trochu zmatení, máme vystavovat v Déčku a oni nás ženou oklikou přez celé Áčko...

Najdeme si kruhy 61 a 62 a jdu si pro výstavní číslo, načež se mě ptá vedoucí kruhu, jaké číslo mi má dát. Jak to mám vědět, když ve vstupním listu není zmíněno a katalog zatím taky nemám??? Naštěstí mi paní za mnou v řadě pomáhá najít číslo mojí feny dle katalogu. Sláva - je mi přidělěno číslo a ještě se zmiňovaného ptám ve kterém kruhu jsou feny a psi. Bohužel ani to nevěděl. No to nám to pěkně začíná. Ale naštěstí na větší zádrhele si nemůžu stěžovat.  

Obrazek

Posuzování se zpožďuje asi o hodinu, tudíž harmonogram v katalogu padá. Feny DK posuzuje slovinský rozhodčí Denis Kuzejl. Při nastoupení tříd dorostu a mladých zjišťuji čemu dává rozhodčí přednost, ale jednou vyhrává nasrstěná kolie potom zase klasika.  Takže z toho chytrá nejsem, necháme se překvapit. Rozhodčí VD jak bičem mrská. Polévá mě značná nervozita a říkám si jestli mám vůbec nastoupit? Ale jo - jdu do toho! Dakota se pěkně předvádí, stojí pěkně, nechává se bez problémů prohmatat a hlavní je, že pěkně běží, s tím nemáme problém, rozhodčí chce běžet velký oblouk v kruhu rychlým tempem, což splňujeme. Takže je s náší statikou spokojen a dlouho nás netrápí. A pak přišlo na dané vyřazovaní, kdy nám vystavovatelům rozhodčí podá ruku a děkuje za účast a tím to pro daného vystavujícího a psa účast končí. Takže rozhodčí vybírá, vybírá - nás přechází, takže je ve mě ještě malá naděje na zn. výbornou (to byly veškeré mé ambice na světovce - dovézt si výbornou). Ale rozhodčímu ještě vyřazené feny nestačí tak následuje ještě jedno kolečko, kde dostáváme také černého Petra, díky vylínalému kožíšku (no jo, kdo to mohl vědět v únoru, že v říjnu nebude kožich ) takže zklámání ocenění VD! Ale, co mě může tak trochu utěšit i větší kapacity dostaly VéDéčka, kterými rozhodčí opravdu nešetřil.

Z fen nakonec celkově vyhrává č. 1282 Steadwyn Moccamint, které předvádí můj neoblíbený rozhodčí Thomas Rohlin a nakonec BISe získává (č. 1213) pes jménem Double Scotch Young Lover.

Závěrem lze říci, že i přez výstavní neúspěch se mi výstava líbila a mám na ni pěkné vzpomínky, alespoň se můžu pochlubit - vystavovaly jsme na SVĚTOVCE!!! (doufám, že mi všichni prominou fotku "na bedně" viz nahoře alespoň jsme si to chtěly s Dakčou jednou vyzkoušet )

Fotky BOBa z galerie Planety rough, z alb Lucie Duškové (CHS Niarra) a Evy Náhlovské (CHS Ronna Bohemia)

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář